שימוש בצבעים נכונים בחדרי הבית יכול להשרות בדיוק את האווירה שרציתם. באיזה צבע מומלץ להשתמש? ומאילו צבעים עדיף להימנע? –

לפניכם מדריך הצבעים האולטימטיבי:

צבעים קרים – משרים אווירה שקטה ורגועה

כחול – משדר נינוחות ושלווה ונחשב להרמוני התורם להפגת מתחים או פחדים.
חשוב לדעת כי צביעת חדר בצבע כחול אך בגוונים כהים מדי עלול לתת אווירה של עצבות ואילו צביעת החדר בגווני כחול בהירים מדי עלול לשדר קרירות וריחוק בייחוד בחדרים שאליהם נכנס מעט אור שמש.

סגול – מקושר עם מסתורין וקסם. צבע המשדר דרמטיות, תחכום ועוצמה. צביעת החדר בגוונים בהירים של סגול תשרה שלווה ורוגע, הסגול על גווניו הכהים מומלץ כצבע נוסף משני לחדר להוספת ענין ועומק.

ירוק – משרה אווירה של רענון, צמיחה והתחדשות. נחשב לצבע שלו, המשרה שקט ורוגע.
ירוק בגווניו הכהים מתקשר אצלנו לכסף ולאו דווקא במובן הטוב של המילה – לכן מומלץ להימנע משימוש מופרז בו. בבחירה של ירוק כגוון העיקרי מומלץ להוסיף גם נגיעות או שילוב של גוונים חמים או נייטרלים, לשמירה על איזון ועיצוב נכון.

צבעים חמים – מעניקים אווירה נמרצת ומלאת אנרגיות

צהוב – משדר אופטימיות ונחשב לצבע מקפיץ ומעורר. מתאים לחדרים בעלי פעילות מרובה כמו חדר המטבח או פינת האוכל. במינון גבוה מדי עלול לשדר אי שקט ולגרום לעצבנות, לכן חשוב לשלב עמו גם צבעים קרים לריכוך האווירה.

כתום – מקרין חום, אנרגיות חיוביות ואהדה. מתאים במיוחד לשימוש במקומות ציבוריים ליצירת אוירה נכונה עבור מפגש בין אנשים. בבית שלנו, מומלץ להשתמש בגוונים של הכתום בחדרים כמו חדר המשחקים או הסלון.

אדום – צבע המושך תשומת לב רבה, נחשב לאנרגטי, חם ומעורר. בגלל שמדובר בצבע מלא עוצמה, חשוב להשתמש בו במתינות. חלל שיש בו יותר מדי אדום עשוי לעורר חרדות ולגרום לעצבנות ואפילו לתוקפנות.

צבעים נייטרלים – מתאימים לכל צבעי הקשת

לבן – מסמל טוהר וניקיון, משדר רעננות ונותן תחושה של סדר. שימוש מופרז בלבן יכול ליצור מראה מנוכר וקר, לכן מומלץ להוסיף צבעים שונים בפרטי העיצוב והריהוט בחדר.

שחור – משדר אלגנטיות, עוצמה ומסתורין, מסמל גם עצבות ופסימיות. שימוש נכון בצבע בשחור יעזור לחדד את הצבעים האחרים בחלל החדר ולהוסיף להם עומק.

אפור – צבע שמכיל בתוכו אפשרויות אינסופיות . משדר תחושה של אחידות ושמרנות, חסר עוצמתיות, מצוין כרקע לכל הצבעים האחרים. ניתן לשלב עמו צבעים עוצמתיים מבלי להשרות עומס.

בבחירת צבעים וגוונים לחללי הבית, חשוב לקחת בחשבון את התאמת הצבעים השונים למראה העיצובי של כלל הבית. רוצים להתחיל כבר עכשיו? היכנסו למניפת הצבעים הדיגיטלית של טמבור.

לא בטוחים איך לשלב את הגוונים כדי להגיע למראה המושלם? לא יודעים איזה צבע יתאים לבית שלכם? מוזמנים להגיע לבית טמבור (רח’ מבצע קדש 56 בני ברק, מול קניון איילון) ולקבל  יעוץ צבע חינם  מהמומחים של טמבור.

השאירו הודעה ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

Facebook
Twitter
PINTEREST