הם עשויים מחומרים טבעיים בלבד, מיוצרים על פי עקרונות מסורתיים בטכנולוגיה חדשנית פורצת דרך, ומאופיינים במראה ייחודי, מרקם עשיר וריח של אדמה. “קריאטרה” – אריחים אקולוגיים, שמכניסים לחלל אסתטיקה טבעית ואנרגיה טובה.

סינרגיה מושלמת בין חומרים טבעיים לטכנולוגיה פורצת דרך, כזו שיוצרת חוויה אורגנית ומשרה  תחושה טבעית ועוטפת – זהו הסוד מאחורי האריחים החדשניים והאקולוגיים של חברת “קריאטרה“, המבשרים שלב חדש במהפכה הירוקה של עולם העיצוב.

הפיתוח הישראלי, מאחוריו עומדת עדיטל אלה, מומחית בעלת שם בינלאומי בעיצוב לקיימות ומרצה במכון הטכנולוגי חולון, הוא אריח בעל חוזק מבני המיוצר מחומרים טבעיים בלבד – שילוב של אדמה, עודפי עפר ואבקות אבן עם סיבים מהצומח. ההרכב הזה מעניק למוצר הסופי לא רק מראה ייחודי ומרקם עשיר אלא גם ניחוח טבעי, והוא מותח את גבולות הביופיליה – גישה תכנונית המתבססת על אהבת הטבע – הרחק מאי פעם.

גם ברמה ההנדסית האריחים של “קריאטרה” מעניקים ערך מוסף – הם בעלי בידוד תרמי גבוה, עומדים בתקני בנייה ישראלים ואחרים, ובכלל זה תקן אש ומצטיינים בחוזק מבני וברמת גימור גבוהה.

בזכות הטכנולוגיה החדשנית וההרכב הטבעי שלהם, האריחים של “קריאטרה” מיוצרים אמנם באופן תעשייתי, אולם כל אריח הוא ייחודי ושונה מקודמו. למעשה, תהליך הייצור הוא מעין המהרה של שיטות ייצור מסורתיות, והמגע האנושי נותר חלק ממנו. הצורה הגאומטרית האירגולרית של האריחים ו-14 הגוונים השונים שלהם, יוצרים בסיס מעורר השראה לאין סוף אפשרויות עיצוביות, והופכים את אריחים “קריאטרה” למתאימים במיוחד לחיפוי קירות כוח – אלה הם אריחים חיים, נושמים, שמשרים אנרגיה טובה ונינוחות טבעית ומביאים אל החלל נוכחות ייחודית ויוצאת דופן.

הייחוד של אריחי “קריאטרה” והחיבור שלהם לטבע מתחיל, כאמור, בתחושה שהם משרים על החלל, אבל לא מסתיים שם:

  • האריחים מיוצרים בארץ, מחומרים מקומיים, הם מתכלים ומתמחזרים, ומצמצמים למינימום את הטביעה האקולוגית שלהם.
  • האריחים הם בעלי חוזק של בטון, אולם הם מותירים רק 5% מהטביעה האקולוגית של חומר זה, וצורכים רק 10% מהאנרגיה הנדרשת לייצור אריחי קרמיקה שרופה.
  • בזכות טכנולוגיית הייצור הירוקה, האריחים של “קריאטרה” מייצרים פחות מ-1% של זיהום מזה שנגרם בתהליך הייצור של אריחי קרמיקה, למשל.
  • תהליך הייצור משמר את ההרכב הכימי של חומרי הגלם הטבעיים, כך שבתום מחזור חייהם הפונקציונלי הם חוזרים ומשתלבים בטבע באופן מלא.

 

אריחי “קריאטרה” מביאים את הטבע אל תוך החלל ויוצרים חוויה אורגנית, שבה משתלבים יופי ואסתטיקה עם ערכיות, טכנולוגיה מתקדמת ומסורת עתיקת יומין, עדכנות עיצובית וחום אנושי.

נשמח לייעץ לכם לכל שאלה, נא להשאיר פרטים

מימין: דן אליאש, תומר דה סילבה, עדיטל אלה ואלאור לוי

Facebook
Twitter
PINTEREST