ההשקעה העצומה במחקר ופיתוח הפכה את “פוליביד” למובילה בתחום פתרונות הבידוד, ובמקביל הצטבר בחברה ידע רב, אותו היא מעמידה לרשות אנשי המקצוע. לפניכם כמה טיפים, שיכולים לחסוך הרבה מאוד כסף בהוצאות אנרגיה לחימום ומיזוג הבית.

בית תרמי בשלבי בנייה. צילום באדיבות פוליביד

הפופולריות הגוברת של הבנייה הירוקה מעוררת את הצורך להזכיר שוב ושוב את חשיבותו הרבה של הבידוד התרמי.

בידוד תרמי של מעטפת המבנה – קירות חוץ וגגות – מפני מעבר חום וקור לתוכו, הוא תכונה רבת חשיבות מכמה סיבות.

בראש וראשונה, מונע הבידוד התרמי היווצרות רטיבות כתוצאה מקונדנסציה (עיבוי). תופעה זו נוצרת בימי החורף, כאשר מחממים את המבנה מבפנים, מצידו הפנימי, וקירות החוץ אינם מבודדים תרמית דיים. המפגש של אדי המים, המצויים באוויר שבמבנה, עם הקירות הקרים, יוצר את נקודת הטל, נקודה בה הופכים אדי המים ממצב צבירה גז לנוזל. אז נראית התכהות של הקירות ואפילו כתמי עובש.

בנוסף, ככל שההתנגדות התרמית של החומר ממנו בנויה מעטפת המבנה גבוהה יותר,  הקירות והגגות מבודדים טוב יותר. הדבר מצמצם את צריכת האנרגיה לחימום ומיזוג המבנה, ומאפשר ליצור בחלל נוחות תרמית, כלומר לשמור לאורך זמן על טמפרטורה קבועה בטווח של º21-º26, בה ניתן להרגיש בנוח ולתפקד בצורה יעילה.

במקביל להתנגדות התרמית, קיימת תכונה נוספת –  מסה תרמית, כלומר יכולתם של הקירות החיצוניים לקלוט ולאגור שטף חום מצדם הפנימי. שילוב של מסה תרמית גבוהה יותר עם מעטפת בידוד תרמי מצדם החיצוני של הקירות, מאפשר ניהול אקלימי נכון יותר ובאמצעותו חיסכון אנרגטי וכלכלי גדול יותר.

יישום של מעטפת בידוד תרמי מסוג פוליפלוס. צילום באדבות פוליביד

לבודד טוב יותר

בשוק קיים מגוון רחב של מוצרים וחומרים מבודדים, וכדי להפיק מהם את המירב, ממליצה מהנדסת הדס וסרמן, סמנכ”ל שיווק של חברת “פוליביד”, לנקוט כמה צעדים פשוטים – וחשובים:

  • במדינת ישראל יש תקן המפרט את דרישות המינימום לצורך בידוד תרמי של מבנים. תוכלו להסתפק בו, אבל זכרו, שככל שתבודדו יותר – תיהנו מחיסכון כלכלי רב יותר.
  • רוצים ניהול אקלימי אופטימלי? אל תסתפקו בבידוד המעטפת החיצונית של הבניין. שלבו אותו עם מסה תרמית גבוהה בחלק הפנימי של הקירות. בחברת “פוליביד”, מציעים מגוון פתרונות למעטפת תרמית המבוססים על לוחות פוליסטירן מוקצף או לוחות “פוליאש” (משלבים פוליסטירן מוקצף וצמנט), המספקים בידוד תרמי והגנה מאש.
  • מחדשים מבנה ישן? אל תוותרו על הוספת בידוד למבנה הקיים באמצעות פתרונות כמו “גג הפוך”, המעניק לגג בידוד תרמי ברמה גבוהה, ללא צורך בפירוק שכבת האיטום הקיימת, בשילוב עם ניקוז המים ומניעת הצטברותם על הגג, ו”פוליפלוס”, פתרון למעטפת, המעניק שילוב של בידוד תרמי, הגנה מפני חדירת מים ובידוד אקוסטי (בידוד מרעש).
  • בחרתם לבנות מבנה, ללא שילוב מסה תרמית? חשוב שתשפרו את הבידוד התרמי באופן משמעותי. במקרה זה מציעה “פוליביד” את תבניות ה”אייקונקס”, תבניות ייחודיות מפוליסטירן מוקצף, לתוכן יוצקים בטון מזוין. כך מתקבל קיר עם בידוד תרמי מעולה וחוזק מקסימלי, יותר מכל קיר בנייה אחר.

פוליאש פנימי, בתהליך יישום . צילום באדיבות פוליביד

ואם בבניה ירוקה עסקינן, הרי שהפחתה בשימוש באנרגיה, מפחיתה משמעותית פליטת גזי חממה, ועל ידי כך מפחיתה את הפגיעה בכדור הארץ. כמו שוסרמן חוזרת ואומרת, “יש לנו כדור אחד, בואו נשמור עליו, בכדי שישמור עלינו!”.

 

מפעל פוליביד, מבט מהאוויר. צילום באדיבות פוליביד

Facebook
Twitter
PINTEREST