מבט מבפנים: אדריכלות פנים עידית דויטש

בתום ½9 שבועות של שכרון חושים, הושלם שיפוץ מסיבי של דירת דופלקס ברמת השרון הממוקמת בבניין שחציו מסחרי וחציו פרטי. קומת הכניסה בדירה, 63 מ”ר, שמשה במקור כחלל “ציבורי”, ואילו קומת הגג, 37 מ”ר, שמשה כחלל “פרטי”, ובנוסף 30 מ”ר מרפסת שמש עם נוף פתוח לים.

האתגר המבני העיקרי: לדירה כיוון אוויר אחד.

לחצו על הסרטון וצאו לסיור תלת מימד בפרוייקט

בעלי הדירה, שני עצמאים המנהלים את עסקיהם מהבית, בקשו לשמור על פרטיותם כאשר מגיעים לקוחות למשרדיהם ובמקביל בקשו לנצל את מרפסת הגג לצרכי אירוח. הפתרון התכנוני היה להפוך את הפונקציות של שתי הקומות: קומת הכניסה הפכה לשטח “הפרטי” והעסקי, ואילו קומת הגג לשטח “הציבורי”.

 

בקומת הכניסה: מבואה קטנה הכוללת את גרם המדרגות לקומת הגג. הסלון הפך לחדר שינה מאסטר – כולל חדר רחצה. הממ”ד משמש כחדר עבודה לבעל הדירה וכחדר ארונות מאסטר. המטבח ומסדרון השירות הפכו למשרד בעלת הדירה ומשמש כחדר אורחים בשעת הצורך. נוסף גם חדר רחצה המשרת את האורחים.

 

בקומת הגג: חדר שינה ראשון הפך לסלון, השני לפינת אוכל, משניהם יציאה למרפסת רחבת הידיים ממנה נצפות שקיעות מרהיבות. ומה שהיה חדר רחצה – הפך למטבח עם דלפק ישיבה שמיקומו נקבע “בזכות” שני עמודים שהתגלו בשלב ההריסה.

צילום והפקה ע״י הום פלן

עבודת התכנון דרשה מלאכת מחשבת תוך ניצול מקסימלי של החלל, והתוצאה מדברת בעד עצמה. זהו פרוייקט נוסף ברשימת הפרוייקטים הממחישים את ייחודה של המעצבת ואת אמירתה: “מתמחה בתכנון חללים קטנים, בעוד שחללים גדולים, קטנים עלי”.

צפו בפרוייקטים נוספים של עידית דויטש

Facebook
Twitter
PINTEREST
  1. Oran_homeplan :

    כתבה נהדרת, הבית מהמם!

זמן ההודעה כותב ההודעה תוכן ההודעה
Oran_homeplan
כתבה נהדרת, הבית מהמם!

השאירו תגובה: