התאמת דלתות הזזה לכל חדר בבית לא תמיד ניתנת להגשמה, אבל עבור חדרים רבים בבית זה פשוט כדאי. דלתות הזזה חוסכות המון מקום בחדר, ואם הכניסה לחדר היא באמצעות מעבר צר של מסדרון, זהו לעתים הפתרון היחידי המתבקש, משום שכל פתרון אחר יביא לדלת ציר שלא ניתן יהיה לפתוח עד הסוף. דלתות הזזה לא משמשות רק בחדרי מגורים אלא גם בחדרי שירות ציבוריים.

אביזרי מטבח הנלווים לדלת ההזזה שלו

במטבח, דלתות הזזה הן מוצרים מקובלים, אבל חשוב לשים לב שיש סיכוי טוב שהן יחרקו. מטבח הוא חדר רטוב, וככזה החשיפה למים מאד גדולה. היות ורכיבי הפרזול עשויים מתכת זה עשוי להביא לכך שהמים יגרמו לחיכוך ולרעש בדלת, ולכן מומלץ לפרק ולשמן לעתים תכופות, או לחילופין להעלות קצת את המחיר ולקנות דלתות הזזה המבוססות על נירוסטה או אלומיניום וכך לא תסבלו מבעיה זו משום שאלו חומרים שהם 100% אלחלד. דלתות הזזה של מטבח מכילות אביזרי מטבח נלווים נוספים כמו מדפים והתקני אחסון סמוכים אליה המקלים את הנגישות אליהם בשל כך.

אביזרי אמבטיה הנלווים לדלת ההזזה של חדר זה

אביזרי אמבטיה הנלווים לדלת ההזזה זהים לאביזרים עבור דלתות הזזה למטבח. ראשית כל, גם כאן עליכם להיעזר באביזרי הסרת חלודה, לרבות מפתחות, ברגים וראנצ’ים לפתיחת הדלת לשם כך, או פשוט תקנו דלת שאין בה סכנת חלודה, כמו למשל דלת אלומיניום או נירוסטה. בנוסף לאביזרים אלו, ניתן להטמיע מדפים בחדר האמבטיה כך שיהיו צמודים לדלת, ואז ניתן יהיה לשלוף משם בקלות חפצים שונים או להניח אותם עת נכנסים לחדר מבלי שתצטרכו לכתת רגליכם לצדו השני ולמצוא שם את המדפים הנחוצים.

מאפייני דלת ההזזה של חדרי השירות

כפי שציינו בתחילת דברינו, דלתות הזזה לחדרי שירות רטובים ולחים כמו המטבח והאמבט צריכות להיות חסינות מים, או שתהיו מצוידים בהתקני שימון ותשתמשו בהם לעתים תכופות. אם בוחרים דלת מעץ זה חייב להיות עץ עמיד מים, משום שכל פתרון אחר עשוי להביא לכיליון הדלת ובהמשך – להיווצרות מזיקי עץ שונים בבית. דלת ההזזה צריכה להיות מעוצבת בהתאם למראה החדר על מנת שיתקבל עיצוב ברמה גבוהה.

Facebook
Twitter
PINTEREST