שישה עקרונות לסידור המטבח – אחת ולתמיד

דמיינו את כלי הפלסטיק (אלו שתמיד זרוקים בערבוביה באחד הארונות ואף פעם לא מוצאים אותם) נמצאים בתוך קופסה גדולה, את התבלינים מאורגנים ומוכנים לשליפה- ומרחבי שיש אינסופיים פנויים לעבודה. העקרונות הבאים יהפכו גם את הקטן והמבולגן שבמטבחים לאזור הבישולים החלומי שתמיד רציתם:

 

ארונות מטבח

1. מהקל אל הכבד – בכל הנוגע למיקום הכלים, תחשבו יעיל ונוח. בארונות התחתונים השתמשו לאחסון כבד כמו מוצרי חשמל או סירים ובארונות העליונים אחסנו מוצרים קלים יותר כמו צלחות וכוסות. במדפים הגבוהים ביותר שמרו את הכלים שאינם בשימוש קבוע כמו כלים חד פעמיים או כלים חגיגיים.

2. ניצול חלל – בהרבה מהארונות קיים שטח שלרוב אינו מנוצל לשימוש, וחבל. הוסיפו מדפי מערום למיצוי מקסימלי של הגובה בתוך הארונות, או חברו מתלים לפנים הדלתות לתליית מוצרי ניקיון ומכסים; בדרך זו תוכלו להכפיל את שטח האחסון וגם להשליט סדר.

מגירות

3. מאריזות לצנצנות- לא רק ששימוש במזון יבש ישר מהאריזה פוגע בטריות- אלא שהאריזות גם תופסות מקום יקר. החליפו את קרטוני הקורנפלקס ושקיות הקטניות בצנצנות פלסטיק או זכוכית הרמטיות ושקופות כך שגם יהיה לכם מקום נוסף וגם תוכלו לראות את תכולתן.

4. ארגון פנימי – בדומה למגירת הסכו”ם, המחיצות מצליחות לאלף כל מגירת סוררת וליצור משטח מסודר ונעים לעין. תוכלו להשתמש במחיצות קנויות מפלסטיק או מתכת, או להכין מחיצות בעצמכם על ידי גזירת רצועות קרטון קשיח באורך הרצוי והדבקתן עם דבק חזק ליצירת התאים.

מקרר

5. עניין של מיקום – לרוב, המדפים התחתונים הם האזור הקר ביותר במקרר ובמדפי הדלת המעלות הגבוהות. לכן, אחסנו בחלק התחתון של המקרר מוצרים שדורשים קור נמוך במיוחד כמו מוצרי בשר ודגים ובדלת מקמו מוצרים הדורשים פחות קירור כמו משקאות, רטבים או ריבות.

6. תוויות – כשאתם משתמשים בסלסלות או בשקיות אחסון, תזכרו לשים תווית מתאימה כדי שתוכלו למצוא בקלות את מה שאתם מחפשים. לא רק שהתוויות יוצרות מראה מסודר- הן גם מאפשרות לכם לדעת מה חסר בבית לפני שאתם עושים קניות.

Facebook
Twitter
PINTEREST