פנג שואי לעיצוב חדרי ילדים לסביבה תומכת ואוהבת

הילדים שלנו סקרנים, פעילים, חוקרים, ייחודים ואנו רוצים להעניק להם את התמיכה למימוש הפוטנציאל שלהם ואת תחושת המשפחתיות והשייכות על ידי סביבה אוהבת ובטוחה.

סידור נכון של חדרי ילדים לפי שיטת הפנג שואי יכול לאפשר סביבה נעימה, נוחה, ובריאה, גם למשחקים ולכיף, אך גם רוגע לשינה טובה.

שיטת הפנג שואי מתייחסת גם לאישיות הילד, אם הוא תוסס או חסר מנוחה או האם הוא יותר שקט ומופנם. חשוב שחדר הילדים יתרום לתחושת מרחב הרמוני ושהילדים יאהבו אותו וייהנו ממנו.

 

טיפ: פנג שואי לשינה טובה יותר

זהו אולי הטיפ החשוב ביותר בסידור חדר הילדים:

  1. שימו לב כי אין מעל לראש הילד מדפים, מובייל או כל דבר אחר שתלוי אל מעל לראש.
    לחלק מהאנשים זהו דבר מובן מאליו כשלחלק אחר הוא ממש לא. הרי לאף אחד לא נעים שיש לו משהו מעל לראש, תרתי משמע.
  1. לכל אחד יש את כיוון השינה האידיאלי עבורו הנבדק על-ידי יועץ הפנג שואי בחישוב ובבדיקה לפי תאריך הלידה. אבל ישנם חוקי ברזל שניתן להיעזר בהם, אחד החוקים החשובים הוא להעמיד את מיטת הילדים באופן שיאפשר להם לראות את הדלת אך לא בקו ישר אל מול פתח הדלת. דאגו גם שמאחורי ראש מיטת ילדכם יהיה קיר, ולא למשל חלון. אם הדבר בלתי נמנע ומעל ראש המיטה ישנו חלון, הגיפו את התריס לפני השינה וסגרו את הוילון. לאחר שהצבתם את המיטה בחדר הילדים, מצאו את הפינה המתאימה לשולחן הכתיבה, מיקום שולחן הכתיבה משפיע על הריכוז.

 

טיפ: אוויר צח

אוויר צח הינו כלל חוזר בפנג שואי והוא רלוונטי לכל חלל בבית, אך ובעיקר בחדרי ילדים. בחדרי ילדים יש הרבה משחקים, ספרים, גאדג’טים, בגדים ולכן חשוב מידי פעם לפתוח חלון ולאוורר את החדר.

אם אתם רוצים ללכת צעד אחד קדימה, תוכלו להכניס לחדר כמה צמחי טיהור או להשתמש במפזר שמנים ארומטיים. לדוגמא, אם הילדים שלכם חסרי מנוחה, כמה טיפות קמומיל ולבנדר יכולים קצת להרגיע את הרגשתם. לחילופין, אם הם עייפים או לא מרגישים טוב, לכו על מנטה, עשב לימון ואקליפטוס, תוכלו להבחין שרמת האנרגיה שלהם תעלה.

 

טיפ: סדר בבלאגן

זהו טיפ שלא ניתן להתחמק ממנו, הפחתת עומס – זהו ללא ספק המפתח לפנג שואי חיוני.

לחפצים שלנו בבית יש השפעה עלינו וכאשר הם לא מאורגנים ומסודרים נכון, זה עלול (במודע או שלא-במודע), לגרום לנו לתחושת עומס, אי נוחות ואנרגיה נמוכה.

נסו למצוא פתרונות אחסון טובים, בין אם זה סלים, קופסאות, שקיות גדולות או כל פתרון אחסון יצירתי. צרו מערכת ארגון ברורה ואל תשכחו לערב את הילדים.

 

טיפ: שימוש בחדר כביטוי

אם אתם חושבים שחדר הילדים אכן תומך וטוב לילדכם מבחינה עיצובית, תוכלו לאפשר להם לנצל את החלל לטובת ביטוי כישרונותיהם ולתלות יצירות שלהם, תעודות, ומדליות אם יש.

 

טיפ: שימוש בצבעים שיתמכו בילדכם

החדר אמור להוות תמיכה רגשית ופיזית בתקופת גדולתו וצמיחתו של הילד.

אם ילדכם תוסס או חסר מנוחה, אפשר לשים תמונה בחדר שלהם אתכם ונסו שעיצוב החדר יהיה מעט רגוע יותר, כמו גם בחרו לו מצעים בצבע אחיד חלק ובלי תמונת דמויות או כל צבע מקושקש אחר. אם ילדכם ביישן, תוכלו להשתמש ביותר צבעוניות בחדר, תמונות עם אופק פתוח בצבעים חמים ומרגיעים. תוכלו גם לשים יצירותיו בחדרו שלו אך גם בחללים נוספים בבית.

 

טיפ: חדר משותף לשני אחים או יותר

  • אם שני ילדים חולקים את אותו החדר, נסו למקם את המיטות כך שהם יהיו ראש אל ראש או רגליים אל רגליים. הכי טוב הוא לשים אותם אחד אל מול השני כשכל אחד צמוד לקיר אחר ובכך שלכל ילד תהיה פינה פרטית, תוכלו גם לתלות תמונות וציורים אישיים של כל ילד באזור מיטתו.
  • מיטת קומתיים: פנג שואי אינו תומך באופציה זו, אם כי היא פרקטית ומפנה בחדר מקום לדברים נוספים. אם זה הפתרון היחידי שלכם, וודאו כי הם מתחלפים במיקום – זה שישן למטה ישן לפעמים בחלקו העליון של המיטה וההיפך.

שינה על החלק התחתון עלולה לתת מעט תחושה של לחץ, כמו להיות במערה. לכן נסו לרכך תחושה זו על-ידי צביעת “התקרה” של המיטה העליונה בצבע בהיר.

 

מאת:

סאקורה פנג שואי

קורל מיפז זהר | יועצת לאיכות חיים בשיטת פנג שואי

ומפתחת הסרגל המקצועי לעיצוב הבית

 

לצפייה במוצרי חדרי ילדים לחץ כאן>>

Facebook
Twitter
PINTEREST