לעיצוב חדרי שינה מכל הסוגים – כללים בדוקים שתמיד עובדים. מי שיתחקה אחר מודל זה, יזכה בחדרי שינה אקסקלוסיביים בהתאמה לבית. חדרי שינה מכילים מספר נדבכים קבועים אשר חשוב לדעת ולהכיר: תאורת פנים, מיטה, התקני אירוח נוספים לחדר גדול, והתקני אחסון כמו ארונות, שידות, מגירות ומדפים.

בחירת המיטות

כמובן שהן כאשר מדובר על הכנת חדר ילדים קומפלט, והן כאשר זהו חדר שינה למבוגרים בשלמותו, לא ניתן להתחמק מנושא המיטה. זהו, למעשה, הרכיב המרכזי בחדר, ואשר מטביע את חותמו על עיצובו. בחירת המיטות מתחלקת לשני שלבים: בחירת בסיס המיטה ובחירת המזרון. לבחירת הבסיס חשיבות עיצובית בלבד, משום שאת האורטופדיה והנוחות קובע המזרון, ולכן אם צריך להשקיע בעיצוב, תשקיעו בבסיס המיטה. אל תחשבו על חוסר הנוחיות העתידי, כי מזרון טוב פותר בעיות נוחות בכל בסיס מיטה, גם כזה שלכאורה נראה עקום במיוחד. לעומת זאת, בחירת המזרון חייבת להיעשות באדיקות, ואסור להתפשר על פחות מהמזרון הנוח ביותר והמתאים ביותר מההיבט האורטופדי.

בחירת תאורת פנים

על מנת לבחור רכיבי תאורת פנים עבור חדרי שינה, חשוב להכיר אלו אמצעי תאורה יש כיום. ובכן, בשונה מהעבר, תאורת פנים ניתן למצוא הן כתאורה מרכזית והן כתאורת צד בכל חדר, והחידוש הוא שניתן למצוא את הרכיבים כשהם מבוססי LED ולא נורת הלוגן או נורת ליבון על חוטי להט. המשמעות, פחות פליטת חום, פחות הספק חשמלי, ויותר תוצאה: תאורה מאד חזקה, עם חוסר צורך להחליף אף נורה. בחדרי ילדים זה אפילו נחשב התקן בטוח, משום שנגיעה בנורה כזו מעלה את החום בפחות מ- 0.005 המעלה, כלומר יד אדם לא אמורה להרגיש בכלל עליית חום (וזאת בשונה מנורות רותחות כמו הלוגן).

בחירת התקני האחסון

התקני האחסון מתחלקים לשתי משפחות: התקני אחסון קבועים כמו ארון ומדף, והתקני אחסון ניידים כמו שידות ומגירות נשלפות ניידות. התקני אחסון עבור חדרי שינה יש לבחור בהתבסס על אמות מידה פונקציונליות בלבד, כלומר מה צריך לאחסן, וכמה. כמובן שיש להסתמך גם על אמות מידה אדריכליות, ולבחור התקני אחסון המתאימים לעיצוב החדר המיועד, בו הם יוטמעו.

Facebook
Twitter
PINTEREST