טרנד איי המטבח שוטף כבר זמן מה את הבית הישראלי, וב”רגבה” מציעים מגוון של עיצובים וסגנונות לצד עצות שימושיות ונקודות למחשבה

כשהחלל מאפשר זאת, הבחירה באי כחלק ממבנה המטבח, מתגמלת במיוחד: הוא מספק פתרון למגוון צרכים – עבודה, בישול, אכילה ואפילו אחסון, וככזה מרכז בנקודת אחת מטבח, חדר אוכל ומזווה. בנוסף הוא משמש חוליה מקשרת בין המטבח לשאר הבית, מקום מפגש אינטימי ובלתי מעונב למשפחה וחברים קרובים.

כדי ליהנות מכל היתרונות האלה, לפניכם כמה נקודות לתכנון נכון של אי המטבח והצצה לכמה דוגמאות מתוך המגוון העשיר שמציע בית “רגבה”:

אי אורכי, משולב בבר ישיבה. מעצבת פנים: אתי גבאי, צלם: עודד סמדר


פרופורציות

מידותיו של האי ייקבעו בהלימה לגודל החלל – בחלל קטן הוא יצטמצם כך שיספיק לפונקציות שימושיות ותכנון מוקפד של שטחי אחסון וישיבה, בעוד שחלל גדול יזמין אי מרשים ורחב ידיים ומקומות ישיבה בהתאם למספר דיירי הבית לפחות. מומלץ שרוחבו של האי ינוע בין 70 ס”מ ל-125 ס”מ (ואם יש מקום, אפשר גם יותר), והאורך ישתנה בהתאם לפרופורציות ולאילוצי החלל.

אי עם שטח אחסון ותצוגה פתוח. מעצבת פנים: מירית גוטמני, צלמת: גלית דויטש

חומר למחשבה
אם בחרתם לשוות למטבח מראה אחיד והמשכי, בחירת החומרים של הארונות והמשטחים תחול גם על האי. האופציה השנייה היא יצירת מראה משלים או מנוגד בין המטבח לאי. בפניכם עומדות אפשרויות רבות, הכוללות שימוש במגוון חומרים, כמו עץ, נירוסטה, שיש וזכוכית, ובצבעוניות שנעה ממונוכרומטית לססגונית, מכזו המשלבת במטבח לצבעוניות קונטרסטית לגמרי. בקבלת ההחלטה בהקשר העיצובי הביאו בחשבון שלמשטח האי יש נוכחות רבה, ולכן במטבחים קטנים רצוי להימנע ממשטח בגון כהה מדי.

אי דו מפלסי, עם משטח אכילה מונמך. אדריכלית: תמר איזק מאור, צלם: עמית גושר


הנדסת אנוש
יש אסכולות שונות בנוגע למיקום הפונקציות השונות באי. הרווחת שבהן היא זו המותירה אותו נקי למראה, כשאזור העבודה ובו השילוש הקדוש כיור-כיריים-מקרר ממוקם במטבח עצמו. עם זאת, מי שמרבה לארח במטבח או רוצה לשמור על קשר עין עם שאר חלקי הבית, בוחר להתקין כיריים באי. כך אפשר לראות לא פעם מטבחים שבהם שני מתקני כיריים – גדול, לבישול, הממוקם ליד הכיור, וקטן יותר, ולעתים עגול, כחלק מהאי.

אי הכולל כיריים. מעצבת פנים: ליאת הראל, צלם: אלעד גונן

סטיילינג
אל תוותרו על הישורת האחרונה והחשובה בעיצוב האי: הלבשה וסטיילינג. מובילים בחשיבותם הם הכיסאות שניצבים לצדו או סביבו והתאורה מעליו. כמו בבחירת הצבע והוחר של משטח האי, גם הכסאות וגופי התאורה יכולים להיבלע ולהתמזג, או לבלוט, לתת את הטון ולהפתיע. זו ההזדמנות לתת למטבח טאץ’ אישי ומיוחד.

כסאות מסוגננים וגופי תאורה דרמטיים להשלמת המראה. חסר שם מעצב/ת צלם: שי אפשטיין

גופי תאורה צבעוניים וכסאות שקופים. עיצוב פנים: ליאת בני פלד, צלם: שי אפשטיין

 

עיצוב פנים: הגית אלון, צילום: גלית דויטש

 

עיצוב פנים: ענבל איילון, צילום: אלי גרוס

השאירו הודעה ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

Facebook
Twitter
PINTEREST