תוכנות לעיצוב הבית קיימות מזה מספר שנים אך רובם לא נפוצות בקרב המשפצים והבונים בישראל ועל כן ריכזנו עבורכם רשימה של תוכנות שתוכלו לעצב את הבית אונליין בקלות עוד היום.

 

אז קניתם בית חדש? החלטתם לשפץ? אין ספק שעיצוב פנים ותכנון לבית זה לא משחק ילדים ולכן חשוב לחבר את הדמיון והחלומות שלנו למציאות ולפרקטיקה.

תוכנות לעיצוב הבית הם כבר מזמן לא עסק יקר ומורכב, הן יאפשרו לכם לתכנן לפי מידות את החללים, למדל את הבית במוצרים בתלת מימד ולקבל פרספקטיבה שלמה על עיצוב הבית שלכם ללא כל ניסיון קודם.

 

הכי נוחה לשימוש: Roomstyler

כאן תוכלו לשרטט את המבנה של הבית או הדירה שלכם בהתאמה אישית לפי מידות, לבנות את שלד הבית לפי חלוקת החדרים, לשלב חלונות ודלתות – הכיף שממש אפשר לראות השפעת תאורת חוץ וזוויות פתיחה.

לאחר מכן תוכלו להכניס לבית מוצרים מתוך קטלוג ענקי של מוצרים בתלת מימד ותוכל גם לראות מבט על של המבנה ומבט פנימי בתלת מימד של כל חדר באמצעות המצלמה הדינמית.

  • יתרונות: חינם, גמיש, מאפשר לראות בתלת מימד.
  • חסרונות: תומך רק בדסקטופ.

מקור: צילום מסך

 

הכי איכותית: Room Sketcher

בתוכנה הזאת ממש כשמה כן היא תוכלו לצייר את החדרים שלכם בצורה פשוטה וידידותית, לאחר מכן תוכו להלביש את החללים באמצעות רשימת מוצרים ענקים ברזולוציה גבוהה.

התוכנה תאפשר לכם לייצא תמונות לפי אזורים בבית בתלת מימד ולקבל מודל שניתן לשיתוף להתייעצות ותגובות מחברים. בהתאם למוצרים שתשתמשו תקבלו רשימת המלצות לעיצוב לצד השרטוט.

  • יתרונות: עיצוב ריאליסטי בהשוואה למתחרים, המלצות תוך כדי ביצוע.
  • חסרונות: חייב להירשם לתוכנה, מחייב להתקין Flash או להוריד למחשב.

מקור: צילום מסך

 

הכי מציאותית: Roomle 3D & AR room planner

התוכנה מאפשרת לכם לצפות במוצרים מקטלוג ענקי הכולל מותגים כמו IKEA, Vitra ועוד שמות גדולים במציאות רבודה – כלומר תוכלו ממש לראות את הפריטים בתוך הבית שלכם!

המערכת זמינה גם לאייפון וגם לאנדרואיד, ממליצים להשתמש באפליקציה.

  • יתרונות: צפיה בAR דרך האפליקציה, איכות סופר ריאליסטית.
  • חסרונות: המערכת מצריכה תשלום (יש גירסת ניסיון) 

מקור: צילום מסך

 

הכי מקצועית: Sketchup

תוכנה לשרטוט ומידול מקצועית המשרתת את מיטב מעצבי פנים בארץ ובעולם. התוכנה מצריכה למידה והתמקצעות אך עם זאת היא מאפשרת לכם בגרסה החינמית שלה להגיע לרזולוציה מאוד מדויקת בתכנון המבנה ולהנות מכלים מקצועיים שלא יביישו אף איש מקצוע.

  • יתרונות: עוצמתית ובעלת תכונות רבות
  • חסרונות: הגרסה בחינם די מצומצמת, נדרש להתקין על המחשב, מצריך למידה (יש המון הדרכות ביוטיוב).

מקור: Sketchup

Facebook
Twitter
PINTEREST