דלתות ההזזה אורן ו-SL 150, וחלון דולב

מזל טוב! קניתם דירה במגדל מגורים או בית על הקרקע או סתם דירה בשיכון, ועכשיו אתם מתלבטים אילו דלתות וחלונות להתקין, הזזה, פתיחה או שילוב שלהם, כדי להשיג את הבידוד המרבי. להלן כמה טיפים לפני שאתם סוגרים את הדלת

ישראל היא מדינה של דלתות וחלונות הזזה. הסיבה ההיסטורית לכך היא שפעם הדירות היו קטנות מאוד, ודלתות וחלונות הזזה חוסכים מקום, בכך שהם נעים במסילות בזווית שטוחה של 180 מעלות ולא על ציר של זווית ישרה של 90 מעלות. דלתות וחלונות שנעים על ציר נפתחים כאמור לפנים החדר, והמקום שאליו הם נפתחים מוגדר כשטח “מת” שאי אפשר להשתמש בו.

אבל לדלתות וחלונות הזזה יש גם כמה חסרונות:

 • הם אוטמים רעש, מים ורוח הרבה פחות טוב מדלתות וחלונות פתיחה, מכיוון שאביזר האטימה העיקרי שלהם, מברשות, פשוט לא מסוגל לאטום לחלוטין.
 • בשימוש ממושך גלגלי ההזזה נוטים להתעוות ולהתעקם בגלל משקל הדלת הכבד המופעל עליהם. הצטברות של עלים, מים ואבק במסילות ובגלגלים גורמים לגלגלים לאבד מיכולת התנועה שלהם והדלתות מתחילות לחרוק, לנוע בקושי עד כדי חוסר יכולת להזיז את הדלתות במקרים קיצוניים. זה יכול לקרות כבר לאחר חצי שנה או כעבור עשר שנים. אבל סביר להניח שזה יקרה מתישהו.
 • דלתות וחלונות הזזה מועדים יותר לפריצות מאשר דלתות וחלונות פתיחה.

דלתות הזזה אורן ו- SL 150

כדי להתמודד עם בעיות אלה פיתחה אלובין, מחברות תכנון, ייצור, צביעת ואספקת פרופילי אלומיניום לבנייה ותעשייה מהוותיקות והמובילות בישראל, שתי דלתות הזזה ייעודיות, אורן ו-SL 150, שהן בעלות נתק תרמי מלא. בדלת אורן, בזכות שילוב של נתק תרמי ייחודי לאורך המסילה, אפשר להגיע לבידוד משופר של 25% לעומת דלתות בעלות נתק תרמי רגיל. הנתק התרמי משמש גם נקז מים למערכת, והוא בעל יכולת ניקוז של עד פי 2.5 מים לעומת הנקזים הסטנדרטיים. השילוב של השניים הוא הרכב מנצח שהופך כאמור את דלת אורן ליחידה בעולם כיום שמבודדת את הבית באופן תרמי מלא.

היתרונות של דלת הזזה אורן:

 • לפי בדיקות מעבדה, דלת הזזה אורן מפחיתה הכי הרבה רעש בשוק דלתות ההזזה בישראל כיום – עד 40 דציבלים. דלת אורן עמידה בפני חדירה של אוויר/מים ברמה הגבוהה ביותר – 1,050Pa לפי תקן אירופאי.
 • דלת אורן עמידה ברוחות של עד 260 קמ”ש (עוצמה של הוריקן). יתרון זה חשוב מאוד כיום, מכיוון שבנייה לגובה הולכת ונעשית שכיחה. דלת אורן היא הדלת התרמית היחידה המתאימה לכל אזורי האקלים בישראל.
 • דלת אורן היא דלת מודולרית, משמע אפשר לבנות מאותם פרופילים דלת הזזה או דלת הרם והזז. תכונה זו מאפשרת גמישות לאדריכל, לקבלן ולדייר, שכן מבחינה צורנית כל הבניין נראה זהה, אך בכל דירה אפשר להתקין דלת הזזה או הרם והזז, כרצון הדיירים או דרישות העמידה בתקנים.

היתרונות של דלת הזזה SL 150:

 • כל דלתות ההזזה בעולם נעות לרוחב, ימינה – שמאלה, אך דלת ההזזה SL 150 היא היחידה בעולם שנעה מלבד לרוחב, ימינה – שמאלה, גם הצדה, החוצה – פנימה. כך היא מרוויחה את היתרונות של חלון פתיחה עם אטמים ומבטלת את החסרונות של דלת הזזה המבוססת על איטום של מברשות.
 • דלת SL 150עברה בהצלחה הפחתה אקוסטית של 37 דציבלים. 


סדרת חלונות פתיחה דולב

סדרת חלונות הפתיחה דולב מתאפיינת בעיצוב מדהים עם צירים נסתרים, בידית קסם ובמצב חדש לחלון דרייקיפמיקרו ונטיליישן (אוורור קל).

הסדרה משלבת כמה אלמנטים חדשים:  

 • צירים נסתרים שלהם יכולת להיפתח עד 180 מעלות.
 • ידית קסם ללא רוזטה – כל מנגנון הפתיחה נמצא בתוך הידית.
 • חלון דריי-קיפ (עם צירים רגילים או נסתרים), שמוסיף על המצבים הרגילים שלו – סגור, פתוח וקיפ – עוד מצב: ידית בזווית של 135 מעלות, מנח שבו החלון נפתח ל-1 ס”מ, בלי לפגוע ביכולת הנעילה שלו.

כשהחלון במצב מיקרו ונטיליישן הוא מאפשר:

 • לאוורר את חדר הרחצה מאדים כשיוצאים מהבית ולמנוע התפשטות של טחב ופטרת. אף שהחלון פתוח באופן מינימלי, מנגנון הנעילה שלו עדיין יעיל!
 • לאוורר את הבית גם בחורף כשחם ומחניק מדי וגם בקיץ כשהמזגן לא מפסיק לעבוד וחשים צורך בסירקולציה של אוויר צח.

 

מוצרים חדשים והמצאות טכנולוגיות חדשות מאפשרים לכם להנות מאיכות מגורים גבוהה וגמישה יותר מפעם. אל תשכחו את זה כשאתם מתכננים את ביתכם החדש.

 

השאירו הודעה ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

Facebook
Twitter
PINTEREST