הפתגם האנגלי הידוע אומר: “גדרות טובות יוצרות שכנים טובים”. למרבה הצער, הקיר המפריד בין דירתכם לדירת השכנים הוא זה שמעביר את הרעש שהם מקימים. גם בני המשפחה שלכם בחדר סמוך מרעישים וגם הרעשים שאנחנו יוצרים בעצמנו יוצרים הדהוד. להפחתת הרעש ולהתאמת ההדהוד לחדר שבו אתם נמצאים, פיתחה אורבונד שורה של מוצרים אקוסטיים ייעודיים.

 

מי לא מכיר את הריבים המעצבנים של השכנים בדיוק כשאתם רוצים להתנתק קצת מהעולם ולישון או רעש של אמבולנס חולף שחודר לכם לחלום?

כל מקור רעש (צעקה, אמבולנס חולף) יוצר גלי קול שנישאים בחומר ובאוויר, ומהדהדים. הרעשים המטרידים אותנו הם רעש של קול מהדהד ורעש של קול נישא.

חברת אורבונד, המתמחה בייצור קירות גבס במגוון יישומים לתעשיית הבנייה מ-1993, מציעה לכם כעת מגוון פתרונות אסתטיים לשתי בעיות אקוסטיות המאפיינות חללים גדולים: הדהוד קול בתוך חלל סגור אחד והעברת קול בין שני חללים שכנים.

באמצעות שורה של אלמנטים מחוררים אפשר לבלוע את ההדהוד הנוצר בתוך חדר.

למשל, באולפן הקלטות, שבו נשאף להדהוד קול מזערי, נצפה להדהוד שנמשך 0.4 ש’, בחדרי ישיבות – 1-0.8 ש’, ולעומתם בכנסייה שבה מנגנים בעוגב ומעוניינים בהדהוד מרבי, יימשך הדהוד הקול כ-2.7 ש’. זמן הדהוד שנחשב נוח לאוזן האנושית הוא 2-1 ש’.

איך מקצרים את משך ההדהוד כך שיהיה נוח לאוזנינו?

השיטה לבליעת הדהוד קול היא באמצעות אלמנטים מחוררים, בין שמדובר באריחי תקרה או קיר מינרליים שבהם יש צמר עצים, צמר סלעים או גבס ובין שמדובר בגופים תלת-ממדיים מחוררים שתלויים בחלל מעל האזורים הרועשים. בכולם ההדהוד נבלע. לאורבונד יש מוצרים שונים בעלי כושר בליעה שונה:

  • KNAUF AMF – אריחים מינרליים לתקרות אקוסטיות. באריחים יש בידוד מינרלי קל מאוד, הסופג את הדהוד הקול בחדר. מתאים לאולפנים אקוסטיים, היכלי ספורט, בתי ספר, גני ילדים, מבואות, מסעדות, בתי קפה ועוד.
  • KNAUF DANOLINE – אריחים אקוסטיים העשויים מלוחות גבס מחוררים. אפשר להשתמש גם בגופים מחוררים בעלי עיצוב גאומטרי תלת-ממדי מיוחד שמניחים רק מעל אזור הישיבה להפחתת הרעש. אלמנטים אלה פזורים באולם לפי הצורך.
  • KNAUF CLEANEO –לוחות גבס מחוררים ברצף או במקבצים. החירור יכול להגיע עד קצה הלוח, כך שכשמחברים לוח ללוח, נראה שכל התקרה מחוררת ברצף. עוד יתרון של  KNAUF CLEANEO הוא שהוא מסנן ומנקה את האוויר – אפקט “cleaneo”.
  • ORGANIC / KNAUF FIBRE– תקרות פריקות מצמר עצים (wood wool) בהשראת הטבע במגוון צבעים, דוגמאות וגדלים. סדרת ORGANIC מציגה קונספט חדשני של אריחים אקולוגיים בעלי ערכים אקוסטיים גבוהים.

 

ואיך מפחיתים רעש מדירת השכן הסמוכה או בין שני חדרים בדירה?

באמצעות התקנה של לוחות PIANO HD – לוח אקוסטי לבידוד קול. מקימים מחיצה המורכבת כולה מלוחות PIANO HD ומתקבלת הפחתה של 52 דציבלים. למשל, אם בחדר סמוך מקימים רעש בעוצמה של 100 דציבלים, לאחר הקמת המחיצה האקוסטית יימדדו בחדר שבו אנו נמצאים רק 48 דציבלים. הדבר דומה לשובר גלים השובר את הגלים החזקים המתקרבים לחוף ומותיר אדוות קלות בלבד אחריו. 

פתרונות הגבס האקוסטיים של אורבונד מבטיחים לכם סביבת מגורים שלווה ושינה רגועה. הגיע הזמן להשאיר את הרעש בחוץ.

 

השאירו הודעה ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.

Facebook
Twitter
PINTEREST