רעשים שמקורם במערכת האינסטלציה אינם גזרה משמיים – ומניעתם אינה כרוכה בתוספת משמעותית לתקציב. תכנון נכון והיכרות עם חידושים בתחום יעניקו לכם את כל השקט שאתם צריכים

מי שמכיר את ענף הבנייה בכלל ואת תחום האינסטלציה בפרט יודע, שכדאי לעקוב בתשומת לב אחרי טרנדים וחידושים שמשתלבים בבנייה ובחידוש של בתי מלון ומגדלי יוקרה, שכן זו רק שאלה של זמן מתי אלה יהפכו מסמל סטטוס לסטנדרט גם בבנייה הרוויה. זה מה שקרה עם מכלי ההדחה הסמויים והאסלות התלויות וזה מה שהולך לקרות גם בכל הנוגע לאקוסטיקה:  מי שיגלה בבית המלון שאפשר לעבור לילה בלי לשמוע רעשים של מכלי הדחה ומים בצינורות – ירצה את זה גם בבית.

“השקט הוא יעד בר השגה – הן בהיבט הביצועי והן בהיבט הכלכלי”, אומר שריג שלף, מנהל הנציגות הישראלית של  Geberit, החברה הגדולה ביותר באירופה בתחום מוצרי הסניטציה. כדי למנוע את הרעשים או להפחית אותם למינימום, הוא מסביר, נדרשת התקנה נכונה של המערכת. לדבריו, ברוב הבניינים השיטה המקובלת היא להקים את הקירות, ואז לשבור אותם בנקודות מסוימות ולהכניס את מערכת האינסטלציה. “הבעיה היא שאז, גם אם מדובר במערכת שקטה יחסית, הרעשים הבוקעים ממנה עוברים דרך חלקי הברזל המצוים בקירות וברצפות, ובאים לידי ביטוי בעוצמה מטרידה ולעתים פשוט בלתי נסבלת. לעומת זאת, אם מתקינים את המערכת בצורה נכונה מלכתחילה – הבעיה נמנעת”.

אחת, שתיים, שלוש… איכות חיים!

אז מהי התקנה שמונעת רעשי של מערכות צנרת ? לדברי שריג שלף, צריך לתקוף את הבעיה בשלושה מישורים:

  • תכנון אדריכלי – כאשר מתכננים את הדירות (או מפלסים שונים של בית פרטי), חשוב להימנע ממיקום של חדרים רטובים – מטבח, מקלחת ושירותים –  מעל חדרי שינה ומגורים. באופן טבעי, מה שקרוב יותר – רועש יותר.
  • שינוי צורת הבנייה – במקום שהצנרת תמוקם בתוך הקיר, יש למקם אותה לפניו ואז לבנות קיר נוסף, שיסתיר אותה, מה שנקרא “קיר לפני קיר”. הרעיון הוא לצמצם למינימום את מגע הצנרת עם הקירות כך שאלה לא יעבירו את הרעשים.
  • בחירה מושכלת של חומרי גלם – צנרת אקוסטית ומבודדת היא השלב האחרון בצמצום הרעשים, שכן היא בולעת את מעט הרעש שנוצר ומעמעמת אותו.

שקט, משתלמים!

העלייה במודעות לחשיבות הטיפול ברעשי אינסטלציה הביאה את Geberit ישראל לפתוח מרכז לימוד והדרכה, המיועד לכל העוסקים במלאכת הבנייה בכלל והאינסטלציה בפרט, ומאפשר להם להתרשם מקרוב מטכנולוגיות מתקדמות וחידושים בתחום האינסטלציה, להתנסות בהתקנה ופירוק של מנגנונים שונים ובעיקר ללמוד ולהרחיב את הידע המקצועי שלהם. מרכז ההדרכה מיועד ליזמים, יועצי אינסטלציה, יועצי אקוסטיקה ובטיחות, מעצבי פנים ואדריכלים, קבלני אינסטלציה ובניין ואינסטלטורים, וכן לאנשים פרטיים, המצויים בתהליך בנייה. במרכז, הממוקם בצור יגאל, נערכות השתלמויות מקצועיות ללא תשלום, וכן ניתן לקבל ייעוץ והדרכות אישיות בהתאם לצרכים של כל פרויקט ופרויקט.

Facebook
Twitter
PINTEREST