השאלה האם לרכוש סלון מעור או מבד היא אחת השאלות המרכזיות כשרוכשים סלון. האם יש לכך תשובה חד משמעית?

כשמדובר בסלון הביתי העולם מתחלק לשניים – אנשים עם סלון מעור ואלו שלא יהיו מוכנים לוותר על מגע הבד. מדוע יש כאלה שלעולם לא יחליפו סלון עור בסלון בד ולהיפך והאם יש מקום לחצות את הקווים?

הריפוד בעור

עור הוא חומר עמיד לאורך זמן ואם הוא לא מגיע בגרסתו ההפוכה, הוא אף נחשב לסופג פחות כתמים וכזה שניתן לנקות בקלות יחסית, באמצעות מטלית לחה. מאחר והעור הוא חומר טבעי הוא נושם ובמהלך השנים ניכרים עליו סימני הזמן, אלא שבניגוד לחומרים אחרים הנראים בלויים, במקרה של העור סימני הזמן מעניקים לו את כל הקסם ואף יש מקרים לא מעטים בהם המעצב בוחר עור בעיבוד משומש ושרוט כדי להעצים את המראה. הרגישות לשריטות יכולה להוות גם חסרון. אם אתם מאלו שכל שריטה מוציאה אותם מאיזון, דלגו על האופציה. העור הוא חומר גמיש שבשל מרקמו אינו סופח כמעט אבק ולכן ידידותי לאנשים בעלי אלרגיה לקרדית האבק.

העור במתכונתו המסורתית נחשב חומר חם הגורם להזעה בעת הישיבה עליו ולכן ניתן לחשוב שפחות מתאים לאקלים ים תיכוני, אולם שלל עיבודים מודרניים מציעים עור בגימורים שונים, נושמים, בעלי טקסטורות נעימות למגע, המאפשרות ישיבה ממושכת ואיכותית. עיבודי העור המודרניים מאפשרים לעור להתאים עצמו לטמפרטורה מסביב, כך שהוא נשאר קריר בקיץ וחמים בחורף.

לצפייה בספות ובמערכות ישיבה מעור לחץ כאן>>

 

הריפוד בבד

יתרונו הגדול של סלון מרופד בד מתבטא במגוון עצום של טקסטורות, גוונים ודיגומים, העומדים לבחירתו של הלקוח ומאפשרים דיוק גבוה ביותר מבחינה עיצובית והתאמה. הבד נחשב כבעל מראה ביתי, חם ומזמין, ומתאים למי שהטרנד הטבעוני לא פסח עליו. אם בוחרים בריפוד בד יש לקחת בחשבון שבדים טבעיים כמו כותנה ופשתן הם בדים פחות פרקטיים ועמידים ומוטב לבחור בבדים עכשווים עשויים מיקרופייבר שיתרונם הבולט הוא בהיותם דוחי כתמים וכאלו הניתנים לניקוי בקלות. קולקציות בדי הריפוד מצליחות להפתיע בכל עונה מחדש כשמייצרות חגיגת טקסטיל מרהיבה, המקשה מאוד את הבחירה. השפע הצבעוני, המרקמים וסוגי הבדים, הם כמעט אינסופיים ומאפשרים התאמה למגוון רחב מאוד של צרכים ומגבלות שמציב הלקוח. החיסרון הבולט של ריפוד בד הוא הרגישות שלו לכתמים (על אף שקיימות היום קולקציות שלמות המציעות בדים דוחי כתמים) והמראה הבלוי שמקבלת הספה אחרי תקופה ולכן חשוב לבחור בבדים מתאימים. קיימים בדים קשיחים יותר או כאלו בעלי טקסטורה עשירה כגון קטיפות או אריגים עשירים. בדים אלו, גם אם אינם מוגדרים כבדים דוחי כתמים, יעשו עבורכם עבודה לא רעה בכלל.

לצפייה בספות ובמערכות ישיבה מבד לחץ כאן>>

Facebook
Twitter
PINTEREST