ככל שהבתים גדלים – גדל גם מקומה של הזכוכית בתכנון פתחי הבית ובעיצובם. אז איך בוחרים זכוכית שהיא גם יפה וגם צופה? ואיפה מוצאים זכוכית שרואים דרכה את הנוף, אבל מבודדת מרעש? לפניכם ארגז כלים לבחירת הזכוכית המושלמת.

צלם: אלי גרוס

רוצים לראות את השינויים שחלו לאורך השנים באורח החיים המערבי? הציצו בחלון. לא, לא רק בזה שלידו אתם יושבים עכשיו, אלא בחלונות ובדלתות באופן כללי. התבוננות באלה תגלה לכם, שהשילוב בין טרנדים עיצוביים, התפתחויות בתחום הבנייה ומחקרים בתחום החשיפה לאור הביא לעלייה עקבית בגודלם של הפתחים, ומכאן גם למקום שתופסת הזכוכית בחיינו.

“מגוון הפתרונות האסתטיים והפונקציונליים לתכנון פתחי הבית גדול היום מאי פעם”, אומר גל פורת, מנהל תחום קלילGlass, סדרת מוצרים מתקדמים לזיגוג פתחים מבית קליל. “העניין הוא שצריך לדעת לבחור מתוך ההיצע הזה את הפתרון הטוב ביותר לכל פתח ופתח. המחקר בתחום מאוד התפתח והזכוכיות המוצעות היום שונות זו מזו לא רק בתכונות כמו גוון, עובי וטקסטורה, אלא ביכולות כמו בידוד אנרגטי, תרמי ואקוסטי, שקיפות ועוד. זה כמובן מצוין עבור הצרכנים, אבל גם מבלבל ומקשה על ההחלטה במה לבחור”, הוא מוסיף.

כדי שבכל זאת תוכלו להגיע להחלטה, מציע פורת כמה טיפים שימושיים:

הכינו רשימה מדויקת של הצרכים, המגבלות וההעדפות שלכם – לכל אחד מהפתחים בבית. כמה אור אתם רוצים בחלל המדובר? באיזה שעות יש בו שמש ישירה, אם בכלל? האם יש פתחים נוספים בחלל ולהיכן הם פונים? האם חשוב לכם לראות את הנוף הנשקף מהפתח? האם קיימות הצללות מלאכותיות (פרגולות) או טבעיות (עצים וצמחייה)? ככל שתדעו טוב יותר מה אתם צריכים ורוצים – תוכלו למצוא לכך פתרונות טובים יותר. הידע שתפגינו גם יעזור לכם מול היועצים ואנשי המכירות.

 

ערכו מיני תחקיר – בין אם זה באתרי אינטרנט או באולמות תצוגה, בדקו לאיזה מהצרכים שלכם יש ליצרנים ולמשווקים השונים מענה. העדיפו את מי שמציע מגוון פתרונות גדול יותר, לא רק בגלל שיהיה לכם נוח יותר בהמשך, אלא בעיקר מפני שהדבר מעיד על התמחות והבנה בתחום.

הנה כמה מהזכוכיות שתוכלו למצוא היום:

  • זכוכיות ברמת שקיפות גבוהה במיוחד –  מיועדות לחללים שבהם רוצים לאפשר חדירה מירבית של אור טבעי, ראות אופטימלית של הנוף הנשקף מהחלון ועוד.
  • זכוכיות מסננות קרינה ומבודדות תרמית – ככל שהחלל מתחמם פחות, גדל החיסכון האנרגטי, מה שעשוי להגיע לחיסכון של עשרות אחוזים בהוצאות המיזוג.
  • זכוכיות מבודדות מרעש – באיזור מועד למפגעי רעש, סמוך לבית ספר או לאיזור בילוי, למשל, בידוד אקוסטי ברמה גבוהה הוא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים והכרחי לשמירה על בריאות הגוף והנפש.
  • זכוכיות רב שימושיות – זכוכית המספקת מענה ליותר מצורך אחד. קלילGlass מולטי, למשל, היא זכוכית בהתאמה אישית, המשלבת בתוכה תכונות של יותר ממשפחת מוצרים אחת, בהתאם לצורכי הלקוח: בידוד אקוסטי וסינון קרינה, בידוד תרמי ושקיפות וכו’.

דעו איזה תוספות לבקש – גם אחרי שבחרתם את הזכוכית המתאימה, ייתכן שתוכלו להוסיף לה עוד תכונות, כדי לדייק עוד יותר את התוצר הסופי. כך, למשל, אפשר לקבל תוספות כמו חיסום זכוכית, עיטור, צביעה קרמית או הדפס קרמי דיגיטלי למטרת קישוט, הסתרה והצללה, ציפוי בחומר דוחה נוזלים ולכלוך וכמובן שילוב של זכוכית חלבית או צבעונית. בנוסף, ניתן להתקין בין שתי שכבות של זכוכית תריס סיטרין ידני או חשמלי, ואף לשלב את האחרון כחלק ממערכת של בית חכם.

ודאו שהייעוץ חינם ושהאחריות מורחבת – תנאים אלה משתנים , כידוע, מחברה לחברה. קליל, למשל, מציעה אחריות מורחבת לשבע שנים, וייעוץ אישי ומקיף ללא כל התחייבות.   ייעוץ כזה, הניתן באולמות התצוגה של החברה, במוקד הטלפוני ובאתר האינטרנט שלה, מספק מענה לאנשי מקצוע ולקהל הרחב כאחד, ומהווה הזדמנות לקבל מידע לגבי סוג הזכוכית המתאים לכל מפתח במבנה, תוך התחשבות בשיקולים כמו מיקום גאוגרפי, כיוון הפתח וגודלו, מטרדי רעש סביבתיים, ובעיקר העדפות אישיות

השאירו פרטים או צרו איתנו קשר באתר החברה או  בטלפון 8555* ובאולמות התצוגה.

Facebook
Twitter
PINTEREST